Minister ds. Obywatelskich i Emigracji, Senator Chris Evans zachęca osoby planujące podróż do Australii na Światowe Dni Młodzieży do jak najszybszego składania podań o wizę.
Na trzy miesiące przed mającymi się odbyć w Sydney tygodniowymi Światowymi Dniami Młodzieży, Senator Evans powiedział, że osoby nadal nie mające wiz powinny złożyć podania teraz, by mogły one zostać rozpatrzone na czas.
“Mimo tego, że liczba składanych podań systematycznie wzrastała w ciągu ostatnich tygodni, podróżujący muszą zrozumieć, że Urząd ds. emigracji nie może zagwarantować, że podania złożone po 1 czerwca zostaną rozpatrzone na tyle szybko, by umożliwić pielgrzymom wjazd do Australii w lipcu.” powiedział Senator Evans.
“Mając na uwadze tak dużą liczbę osób pragnących wziąć udział w ŚDM, gorąco zachęcamy, by nie czekać ze złożeniem podania do ostatniej chwili.”
Urząd ds. Obywatelskich i Emigracji wydał już ponad 10 tysięcy wiz dla pielgrzymów, a oczekuje się, że uczestników z zagranicy będzie około 125 tysięcy.
Pielgrzymi na ŚDM przyjadą z ponad 170 krajów świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Filipin, Nowej Zelandii, Kanady, Polski i Meksyku.
“Jako część programu wspierania przez Rząd Australii Światowych Dni Młodzieży, Urząd ds. Obywatelskich i Emigracji wydaje wizy zarejestrowanym pielgrzymom nie pobierając opłat administracynych.” powiedział Senator Evans.
Pielgrzymi powinni rejestrować się na stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży i mieć potwierdzenie swojego udziału od swojego biskupa.
Pielgrzymi posługujący się paszportem jednego z 33 krajów upoważnionych do korzystania z systemu wiz elektronicznych (ETA) mogą ubiegać się o wizę tą drogą.
Pielgrzymi niezarejestrowani mogą ubiegać się o wizę według standardowych procedur, ale będą musieli uiścić należne opłaty administracyjne.
Światowe Dni Młodzieży będą największym wydarzeniem w Sydney od czasu Olipiady w roku 2000, które zgromadzi katolików z całego świata i będzie okazją do pierwszej wizyty w Australii Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.