Beatyfikacja ks. Sopoćki 28 września w Białymstoku

Beatyfikacja Sługi Bożego Michała Sopoćki odbędzie się w niedzielę, 28 września, w Białymstoku. Zagadnienia związane z tym wydarzeniem są m.in. celem wizyty w Rzymie abp. Edwarda Ozorowskiego.

„Mamy przed sobą jakieś pół roku i już rozpoczęliśmy przygotowania – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita białostocki. – W „Białą Niedzielę”, niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się w naszej archidiecezji nawiedzanie parafii przez obraz Jezusa Miłosiernego. Są powołane dwa komitety: do spraw nawiedzenia oraz do spraw beatyfikacji. W działania tego drugiego komitetu zaangażowani są zarówno duchowni, jak i ludzie świeccy, zwłaszcza władze naszego miasta.

Samą uroczystość beatyfikacji chcemy tak przeprowadzić, aby cała archidiecezja, także osoby z zewnątrz, a wiem, że ich będzie dużo, mogły wziąć udział w uroczystościach. Wydaje mi się, że najważniejsze to nie, żeby modlić się do księdza Sopoćki, tylko żeby z nim razem patrzeć w tym samym kierunku. Czyli z nim razem cieszyć się z tej prawdy, że Bóg jest miłosierny” – powiedział abp Ozorowski.

Beatyfikacji ks. Michała Sopoćki przewodniczył będzie kardynał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama