Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Sydney udostępnili specjalny zapis nutowy i nagranie kompozycji, która będzie stanowić oprawę muzyczną do liturgii podczas lipcowych spotkań eucharystycznych na kontynencie australijskim.
Partytura ukazała się w specjalnej wersji dla parafii, uwzględniającej skromniejsze środki muzyczne niż te przewidziane podczas oficjalnej premiery w czasie Mszy pod przewodnictwem Benedykta XVI. Autorem muzyki jest George Palmer sędzia Sądu Najwyższego Australii.
Dzięki nutowej transkrypcji i nagraniu, wspólnoty parafialne będą mogły przećwiczyć wykonanie poszczególnych fragmentów utworu jeszcze przed centralnym wydarzaniem, jakim będzie Eucharystia na hipodromie w Randwick z udziałem papieża.
Nagranie wykorzystuje teksty łacińskie i angielskie odnoszące się do stałych części Mszy: Kyrie, Gloria, Sanctus, Aklamacja, Amen i Agnus Dei. Utwór dostępny na stronie www.wyd2008.org wykonują połączone chóry ze szkół katolickich St. Ignatius’College w Riverview i Loreto w Kirribilli pod batutą Noela Debiena. Na organach gra Christine Moriarty.
Ks. Peter Williams, odpowiedzialny za oprawę liturgiczną przyszłorocznego Światowych Dni Młodzieży podkreślił, że zapoznając się z muzyką, młodzi ludzie w swoich parafiach będą mogli pełniej przygotować się do uczestnictwa w oczekiwanym z coraz większym entuzjazmem spotkaniu.
20 lipca 2008 roku podczas Mszy św. pod przewodnictwem Benedykta XVI utwór Palmera wykona 300-osobowy chór i Orkiestra Młodych Australijczyków oraz dwoje solistów. Będą to tenor Andrei Goodwin i sopranistka Amelia Farrugia.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.