Australijska pielgrzymka ponadtrzymetrowego krzyża i ikony Matki Bożej - symboli Światowych Dni Młodzieży - osiągnęła półmetek.
W ciągu 150 dni, od kiedy symbole wędrują pod kontynencie przygotowując duchowo do przyszłorocznego ŚDM w Sydney, przemierzyły one już ponad 30 tys. km i odwiedziły 15 diecezji. 250 tys. wiernych uczestniczyło dotąd w około 500 wydarzeniach związanych z tą peregrynacją.
Podczas gdy pielgrzymka znaków będzie trwała dalej - a symbole tym razem gościć będą na różnych konferencjach, spotkaniach, dniach skupienia i rekolekcjach - zmieni się ekipa kierująca pielgrzymką. Jeden z autorów internetowego blogu poświęconego peregrynacji symboli ŚDM zdradza, że są plany by, wykorzystując panujące obecnie w tej części świata lato, krzyż i ikona stanęły także na skutej lodem Antarktyce. Ma to nastąpić między 31 grudnia 2007 r. a 3 stycznia 2008 r.
Siedmioosobowy sztab koordynujący, na czele z o. Chrisem Ryanem zamierza teraz odpocząć po intensywnej pracy, a 26 stycznia 2008 r. w diecezji Armidale w stanie Nowa Południowa Walia nastąpi inauguracja kolejnego etapu podróży - już z nową drużyną organizacyjną.
Około 40-kilogramowy krzyż, przekazany młodym przez Jana Pawła II, towarzyszy uczestnikom Światowych Dni Młodzieży od 1984 r., a ikona Matki Bożej dołączyła do niego w 2003 r.
„Tryptyk Augustiański” zostanie premierowo wykonany 22 listopada.
„Głos Kościoła nadal ma znaczenie, kontynuujmy promocję pokoju”.
Dziś rano zadzwonił do Papieża Mahmud Abbas, prezydent Państwa Palestyńskiego.
Przy tej okazji zwrócił uwagę na nieocenioną rolę modlitwy osób starszych.