Peregrynacja krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży

Ponad trzymetrowy krzyż i ikona Matki Bożej - symbole Światowych Dni Młodzieży - od 21 listopada gościć będą w Queensland, północno-zachodnim stanie Australii. Tym razem symbole nawiedzają region słynący z pięknych plaż i znakomitych warunków do surfowania.

Uroczyste powitanie symboli odbędzie się jutro rano w kościele p.w. św. Wincenta w Gold Coast - drugim pod względem wielkości mieście stanu. Tu również będzie okazja do indywidualnej modlitwy przy krzyżu i ikonie. Tego samego dnia w parku miejskim w dzielnicy Burleigh Heads planowane jest modlitewne spotkanie z udziałem uczniów i nauczycieli szkół ze "Złotego Wybrzeża". Uczestnicy modlić się będą w intencji pomyślności i bezpieczeństwa wychowanków i pedagogów z tutejszych szkolnych palcówek.

22 listopada odbędzie się z kolei, organizowane przez młodzież z Towarzystwa św. Wincentego á Paulo, nabożeństwo w intencji pokoju na świecie. Stąd wyruszy procesja do świątyni w dzielnicy Surfers Paradise.

Podczas trzydniowej peregrynacji po Gold Coast symbole ŚDM odwiedzą także miejscowy szpital i placówkę dla ubogiej młodzieży zarządzaną przez Zgromadzenie Braci Szkół św. Jana de La Salle.

Około 40-kilogramowy krzyż, przekazany młodym przez Jana Pawła II, towarzyszy uczestnikom Światowych Dni Młodzieży od 1984 r., a ikona Matki Bożej dołączyła do niego w 2003 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama