Wizyta w Watykanie nowych władz CELAM

5 listopada przybędzie do Rzymu prezydium Rady Konferencji Episkopatów Ameryki Łacińskiej. Będzie to pierwsza wizyta nowego składu władz CELAM w Watykanie po wyborach z lipca tego roku.

Falę spekulacji medialnych wywołała zbieżność w czasie tego wydarzenia z przegłosowaniem przez parlament Wenezueli daleko idących poprawek do konstytucji, czemu przeciwny był Kościół. Dodatkowy fakt, że wiceprzewodniczącym Rady jest znany krytyk prezydenta Hugo Chaveza, wenezuelski arcybiskup Baltazar Porras wywołał domysły, jakoby głównym celem wizyty było poinformowanie Stolicy Apostolskiej o sytuacji w tym kraju.

W specjalnym komunikacie Konferencja Episkopatu Wenezueli poinformowała, że spotkania prezydium CELAM w Watykanie będą nie miały charakteru nadzwyczajnego. Podkreślono zarazem, że „znając troskę Papieża i Stolicy Świętej o dobro ludów i narodów, z pewnością zostanie wyrażone zainteresowanie tym, co dzieje się w Wenezueli, z tradycyjnym dla Stolicy Apostolskiej poszanowaniem niezależności krajów i ich polityki wewnętrznej”. Wizyta władz Rady Konferencji Episkopatów Ameryki Łacińskiej w Watykanie potrwa 5 dni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg