Benedykt XVI do argentyńskich misjonarzy

"Zesłanie Ducha Świętego trwa. Argentyna słucha i odpowiada". Pod takim hasłem w argentyńskim mieście San Nicolás de los Arroyos odbył się III Krajowy Kongres Misyjny (18-20 sierpnia).

Spotkanie z udziałem 1,5 tysiąca osób stanowiło etap przygotowań do podobnych przyszłorocznych zjazdów misyjnych na szczeblu kontynentalnym, jakie odbędą się w stolicy Ekwadoru Quito Satysfakcję z tej inicjatywy wyraził Benedykt XVI przesyłając uczestnikom kongresu swoje błogosławieństwo.

Podkreślił też znaczenie ponownego ożywienia ducha misyjnego, który powinien ogarniać wszystkich wierzących. Specjalne słowo zachęty Papież skierował do młodych Argentyńczyków, aby zgodnie z misją powierzoną Kościołowi przez Chrystusa głosili Ewangelię wszystkim narodom.

Argentyński kongres stawiał sobie za cel uwypuklenie autopedagogicznego wymiaru misji w Kościele, gdzie misjonarz nauczający innych Ewangelii sam powinien czuć się uczniem Chrystusa. Mówił o tym m.in. kard. Jorge Bergolio wskazując na niebezpieczeństwo „prywatyzacji” Ewangelii, która nie może być dla głoszącego jedynie „makijażem”, ale spoiwem całego życia.

Program spotkania stanowił wyważoną całość, na którą złożyły się nie tylko konferencje i dyskusja w grupach, ale także wspólna celebracja i modlitwa. Uczestnicy kongresu odwiedzili m.in. wspólnoty parafialne San Nicolás de los Arroyos oraz spotkali się z władzami lokalnymi. Całość zakończył „marsz misyjny” ulicami miasta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama