Aparecida: Schemat dokumentu końcowego

Zebrani w Aparecidzie latynoamerykańscy biskupi zatwierdzili schemat dokumentu końcowego V Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Będzie to owoc obrad konferencji. Jego schemat zaprezentowano 21 maja wieczorem na konferencji prasowej. Będzie się składał z 7 części. Pierwsza zostanie poświęcona aktualnej sytuacji Kościoła na kontynencie. Druga mówić będzie o radości bycia chrześcijanami, braterstwie ludzi, ochronie środowiska, ludzkiej godności, życiu i rodzinie.

Z kolei dokument zajmie się powołaniem uczniów i misjonarzy Chrystusa do świętości. Czwarta część będzie poświęcona wspólnocie Kościoła, religijności ludowej, dialogowi ekumenicznemu i międzyreligijnemu, a piąta – duchowości, formacji, powołaniom i ruchom kościelnym. Szósta część ma dotyczyć misji, sprawiedliwości i miłosierdzia, a siódma – duszpasterstwa. Na końcowej sesji plenarnej 31 maja konferencji w Aparecidzie dokument zostanie poddany głosowaniu uczestników, a następnie przekazany do Rzymu. Jego publikacja będzie możliwa dopiero po zatwierdzeniu przez Papieża.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama