Brazylia: Pielgrzymka papieska zaczynem ewangelizacji

Brazylia żyje ostatnimi przygotowaniami do papieskiej pielgrzymki. O wizycie Benedykta XVI szeroko informują tamtejsze media. Przy tej okazji zarówno władze kraju jak i przedstawiciele Kościoła głośno mówią, że wiążą z tą podróżą ogromne nadzieje.

Brazylijski kardynał, Cláudio Hummes, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa jest przekonany, że wizyta Benedykta XVI przyczyni się do tego sprawi, że wielu wiernych powróci do Kościoła. Hierarcha myśli tu szczególnie o katolikach, którzy przeszli do sekt penatkostalnych. Według kard. Hummsa papieska decyzja, aby kanonizować pierwszego Brazylijczyka właśnie podczas apostolskiej wizyty w São Paulo, ma duże znaczenie dla kraju i już przynosi owoce. „Ludzie pozytywnie reagują na wiadomość o kanonizacji o. Galvão. Widać to choćby po natężeniu ruchu pielgrzymkowego. Brazylijczycy są bardzo szczęśliwi z powodu papieskiej wizyty i kanonizacji. Fakt ten przyczyni się pewnością do wzrostu ich wiary” – podkreślił kard. Hummes.

Według przewodniczącego Parlamentu Federalnego, deputowanego Arlindo Chinaglia fakt, że Brazylia jest pierwszym krajem południowej półkuli odwiedzanym przez Benedykta XVI, świadczy z pewnością o uznaniu dla pracy Kościoła katolickiego w tym kraju. „Spodziewam się, że obecność Ojca Świętego wzmocni każdego z nas i przyczyni się do tego, że ludzie przeprowadzą refleksję nas swoją misją wobec społeczeństwa i bliźniego” – stwierdził Arlindo Chinaglia.

Z kolei Gilberto Kassab, prefekt miasta São Paulo powiedział, że papieska wizyta w Brazylii będzie punktem fundamentalnym we wzmocnieniu ewangelizacji prowadzonej przez Kościół. „Podróż Benedykta XVI uczyni nasz kraj uważnym na słowa i postępowanie człowieka, który symbolizuje duchowość i braterstwo. Z pewnością chwile spędzone u boku Papieża przyniosą narodowi brazylijskiemu harmonię i pokój– podkreślił prefekt miasta São Paulo.

Z okazji papieskiej wizyty poczta brazylijska wyda specjalną serię znaczków z podobizną Benedykta XVI na tle bazyliki w Aparecidzie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama