Rzym: Kongres Univ 2007

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Benedykt XVI pozdrowił uczestników międzynarodowego kongresu Univ 2007, zorganizowanego przez Opus Dei. Życzył im, by wyniesione z Rzymu doświadczenie Kościoła wzmocniło w nich ducha służby i zachęciło do wytrwałego świadectwa o Jezusie.

Na kongres przyjechało ok. 2 tys. osób, w tym 20-osobowa grupa z Polski. Jak podkreśla Ewa Balanicka „w spotkaniu uczestniczą młodzi ludzie, głównie studenci z całego świata”. Tego rodzaju międzynarodowe spotkania młodzieży z całego świata organizowane są już od ponad 40. lat. Inspirują się one nauczaniem św. Josemaríi Escrivá, który chciał, aby chrześcijanie angażowali się też w sprawy współczesnego świata i aby zastanawiali się nad problemami, które są istotne do rozwiązania.

„Tegoroczny kongres ma jako temat modele i sposoby życia, jakie są przedstawiane w telewizji, w filmach, tak żeby uczynić je bardziej prorodzinnymi. Zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy zmieniać wzorce, które promuje telewizja, przeinaczając niekiedy wizerunek tradycyjnej rodziny” – mówi biorąca udział w Univ 2007 Ewa Balanicka. „Chcemy, żeby ten pobyt w Rzymie przyczynił się do niewielkich, ale skutecznych przemian w poszczególnych ludziach, tak aby po zakończeniu kongresu potrafiły apostołować we własnych środowiskach i przemieniać to, co je otacza”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama