Mozambik: Papieskie kondolencje

W związku z tragicznym w skutki wybuchem składu broni w Mozambiku Benedykt XVI przesłał kondolencje na ręce ordynariusza stolicy kraju Maputo, abp. Francisco Chimoio.

Za pośrednictwem kardynała sekretarza stanu Tarcisio Bertone Papież zapewnił o swej modlitwie za ofiary i ich najbliższych. Zachęcił też, aby wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku eksplozji otoczyć potrzebną pomocą materialną i duchowym wsparciem.

22 marca wieczorem, prawdopodobnie w wyniku zbyt wysokiej temperatury, w pobliżu międzynarodowego lotniska w Maputo wybuchł największy w Mozambiku arsenał. Składowano w nim przeznaczoną do zniszczenia broń z czasów 16-letniej wojny domowej, która zakończyła się tam w r. 1992. W wyniku eksplozji śmierć poniosło przynajmniej 100 osób, a 450 zostało rannych.

Władze ogłosiły 3 dni żałoby narodowej, odwołano wszystkie zaplanowane w tym tygodniu zawody sportowe. W stołecznej katedrze sprawowano 25 marca Mszę żałobną, po której na miejscowym cmentarzu Dlhangueno odbyły się uroczystości pogrzebowe.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama