Papieska wizyta w administracji bazyliki watykańskiej

Po audiencji ogólnej Benedykt XVI odwiedził 14 marca siedzibę Administracji Bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Administracja dba o konserwację i godny wygląd świątyni, jak i o wewnętrzny porządek: strażników i pielgrzymów nawiedzających tę bazylikę. Okazją wizyty było minione niedawno 500-lecie wmurowania kamienia węgielnego pod odnowioną świątynię.

Mimo upływu 5. stuleci bazylika watykańska nie jest muzeum, lecz pozostaje żywym organizmem duchowym, bijącym sercem Kościoła katolickiego – zauważył Papież. Wyraził podziękowanie „za wysiłki podejmowane kompetentnie i z zaangażowaniem, aby to „serce” Kościoła mogło nadal „bić” z odwieczną żywotnością: przyciągając ludzi z całego świata i pomagając przeżyć duchowe doświadczenie, które naznaczy ich życie.

Istotnie, dzięki waszej niemal zawsze ukrytej, choć zawsze stosownej pomocy, wiele ludzi może owocnie przeżywać swą pielgrzymkę, czy zwyczajne nawiedzenie bazyliki watykańskiej, wynosząc w sercach przesłanie wiary i nadziei oraz pewność, że oglądali nie tylko wielkie dzieła sztuki, ale i spotkali się z żywym Kościołem, z apostołem Piotrem, i ostatecznie z Chrystusem” – powiedział Benedykt XVI odwiedzając Administrację Bazyliki św. Piotra.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama