Jest już hymn na papieską pielgrzymkę

Trwają intensywne przygotowania do pielgrzymki Benedykta XVI do Brazylii. Ruszyła oficjalna strona internetowa podróży, gotowy jest też hymn skomponowany specjalnie na powitanie Benedykta XVI. Jego treść zaaprobowała rada stała brazylijskiego Episkopatu.

Autorem hymnu jest o. Luiz Sebastão Turra OFMCap. Ten sam zakonnik w 1980 r. ułożył hymn na powitanie Jana Pawła II. Tytuł hymnu powitalnego obecnego Papieża brzmi: „Benedykcie, Benedykcie, który przybywasz w imię Pana!”

W związku ze zbliżającą się papieską wizytą w São Paulo został powołany kościelny sekretariat wykonawczy zajmujący się przygotowaniem wizyty. W jego skład wchodzi 7 komisji.

Ponadto została otwarta oficjalna strona internetowa (www.visitadopapa.org.br). Internauta może znaleźć na niej: program papieskiej wizyty, życiorys Benedykta XVI, informacje ze zdjęciami klasztoru benedyktynów w São Paulo, gdzie zatrzyma się Papież, wiadomości o pracach prowadzonych przez komisje przygotowujące zarówno papieską wizytę, jak też 5. Konferencję Ogólną Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Aparecida.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg