Program najbliższych celebracji z udziałem Benedykta XVI

W Watykanie ogłoszono program najbliższych celebracji z udziałem Benedykta XVI.

W drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II, Benedykt XVI odprawi Mszę św. za jego duszę. Papież odwiedzi też kolejną z rzymskich parafii oraz uda się z dwudniową pielgrzymką do dwóch włoskich miast Vigevano i Pawii. Ojciec Święty będzie też przewodniczył obchodom Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy. Informuje o tym ogłoszony w czwartek przez Watykan program uroczystości liturgicznych z udziałem Papieża, które odbędą się od lutego do końca kwietnia. W kalendarzu nie znalazła się żadna specjalna uroczystość upamiętniająca drugą rocznicę wyboru Benedykta XVI na Stolicę Piotrową.

W Środę Popielcową Ojciec Święty będzie przewodniczył Eucharystii w kościele św. Sabiny na Awentynie. Połączona ona będzie z posypaniem głów popiołem. Od 25 lutego do 3 marca weźmie udział w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych dla Kurii Rzymskiej. Nowością jest liturgia pokutna dla młodzieży diecezji rzymskiej. Benedykt XVI będzie ją sprawował w ostatni czwartek marca w Bazylice Watykańskiej.

Obchody Triduum Paschalnego z udziałem Papieża rozpoczną się Mszą Wieczerzy pańskiej w Bazylice św. Jana na Lateranie. Dzień później Ojciec Święty poprowadzi w rzymskim Koloseum tradycyjną Drogę Krzyżową, a w Wielką Sobotę przewodniczyć będzie liturgii Wigilii Paschalnej. W Niedzielę Zmartwychwstania na zakończenie Eucharystii udzieli błogosławieństwa “Urbi et Orbi”, czyli Miastu i Światu. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Benedykt XVI odprawi w Watykanie Mszę św. Z okazji przypadających 16 kwietnia swych 80. urodzin.

Kalendarz uroczystości liturgicznych z udziałem Benedykta XVI przewiduje też 25 marca wizytę duszpasterską w rzymskiej parafii św. Felicyty i jej dzieci, męczenników a w dniach 21 - 22 kwietnia podróż duszpasterską do leżących na północy Włoch miast Vigevano i Pavia. Benedykt XVI będzie się tam m.in. modlił przy grobie św. Augustyna. 29 kwietnia w Bazylice Watykańskiej udzieli święceń kapłańskich diakonem diecezji rzymskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg