Rzecznik krakowskiej Kurii: To prowokacja!

To prowokacja - tak skomentował artykuł "Głosu Wielkopolskiego", który zarzuca kard. Stanisławowi Dziwiszowi "utrudnianie ujawnienia ciemnych stron życia Kościoła", gdy był sekretarzem Jana Pawła II, rzecznik krakowskiej Kurii ks. dr Robert Nęcek.

"Artykuł na temat kard. Dziwisza jest na żenującym poziomie - mówię to jako dziennikarz i rzecznik Kurii" - powiedział ks Nęcek. "Autor co pewien czas używa określeń: prawdopodobnie", "z dużym prawdopodobieństwem". Trudno na prawdopodobieństwach budować pewniki, a tym bardziej nie sposób je komentować. Artykuł uważam za prowokację, związaną z tym, że jutro ma się ukazać książka kard. Dziwisza "Świadectwo". Nagle w przeddzień ukazuje się artykuł o ks. Kardynale.

Czy nie można było poczekać z tym artykułem do poniedziałku?" -pytał retorycznie rzecznik krakowskiej kurii. Jego zdaniem artykuł, który ukazał się w Głosie Wielkopolskim może może mieć dobre skutki i wbrew intencjom autorów przyczynić się do promocji książki metropolity Krakowa. "Sama gazeta nie wydaje się pisać o sprawie poważnie, co też stawia pytanie o powagę całości przedsięwzięcia" - dodał ks. Nęcek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg