Bp Libera: Rola nuncjusza w rozwiązaniu sprawy abp. Wielgusa była decydująca

Rola Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Józefa Kowalczyka była decydująca w rozwiązaniu bolesnej sprawy dotyczącej nominacji metropolity warszawskiego - stwierdził sekretarz generalny KEP, bp Piotr Libera w oświadczeniu wydanym we wtorek (9 stycznia) wieczorem.

Publikujemy cały tekst oświadczenia:

OŚWIADCZENIE

W przekazach medialnych w ostatnich dniach pojawiły się głosy atakujące osobę Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Związane są one z dramatycznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Kościele katolickim w Polsce.

W związku z tym pragnę z całym przekonaniem stwierdzić – jako wieloletni współpracownik Księdza Nuncjusza oraz bezpośredni obserwator jego posługi legata papieskiego, że rola Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka była decydująca w rozwiązaniu bolesnej sprawy dotyczącej nominacji metropolity warszawskiego. Z racji obowiązujących mnie procedur, nie mogę na tym etapie ujawnić szczegółów. Gdy w przyszłości zostaną otwarte archiwa, zawarta w nich dokumentacja potwierdzi prawdziwość mojego świadectwa.

W zaistniałej sytuacji chcę wyrazić uznanie wobec działań Księdza Arcybiskupa Nuncjusza i podziękować za to, co przez wiele lat zrobił i nadal robi dla dobra Kościoła w Polsce.

+ Piotr Libera
sekretarz generalny
Konferencji Episkopatu Polski


Warszawa, 9.01.2007 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg