Watykan: Wieczór akademicki

Na eucharystycznego Chrystusa jako najważniejszy dar Bożego Narodzenia wskazał Benedykt XVI spotykając się 14 grudnia wieczorem z młodzieżą akademicką Wiecznego Miasta.

Podobnie jak każdego roku przybyła ona wraz z papieskim wikariuszem dla Rzymu do bazyliki watykańskiej na tradycyjne w tym okresie spotkanie z Papieżem. Zwracając się do studentów Ojciec Święty stwierdził, że Eucharystia jest szczególnym zwornikiem całego życia chrześcijańskiego, w tym poszukiwań intelektualnych.

Eucharystyczny Chrystus, spotykany w liturgii i kontemplowany na adoracji staje się jakby pryzmatem, poprzez który można lepiej wniknąć w rzeczywistość. Najświętszy Sakrament jest centrum kosmosu i historii. Dlatego stanowi niewyczerpalne źródło myśli i czynu dla każdego, kto poszukuje prawdy i pragnie z nią współpracować. Eucharystia ożywia w tym, kto się nią stale karmi z wiarą, owocną jedność kontemplacji i działania – stwierdził Benedykt XVI.

W czasie dzisiejszej uroczystości studenci bułgarscy przekazali pielgrzymującą po wyższych uczelniach naszego kontynentu ikonę Matki Bożej Stolicy Mądrości delegacji albańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg