Będzie wojna z seksturystyką

Wojnę tzw. turystyką seksualną zapowiedział kard. Tracisio Bertone, przyszły watykański sekretarz stanu, który swe obowiązki obejmie 15 września.

W czasie pożegnalnego spotkania z dziennikarzami, były arcybiskup Genui nawiązał do wizyty, jaką złożył mu brazylijski salezjanin (kardynał należy do tego zgromadzenia). Dowiedział się od niego, że 80-90 tysięcy tamtejszych dziewczynek w wieku od 9 do 14 lat zaszło w ciążę w następstwie kontaktów z turystami z Włoch, Niemiec i innych krajów europejskich.

- Mówię o tym z całą mocą i zapowiadam, że będzie to jednym z celów mego działania, oraz jedną z moich głównych trosk - oświadczył przyszły sekretarz stanu.

Kardynał Bertone dodał, że inne kwestie, którym poświęci szczególną uwagę, to "podstawowe swobody, rodzina, pokój i życie", a także plaga międzynarodowego handlu bronią.

Kardynał Tarcisio Bertone, znany kibic piłkarski (szczególną sympatią darzący turyński Juventus), wyjawił, że do hipotetycznej reprezentacji Watykanu powołałby trampkarzy z oratoriów. - Pamiętam, że przy okazji mundialu w 1990 roku doliczyłem się 42 piłkarzy, którzy zaczynali w oratoriach lub ośrodkach salezjańskich - powiedział kardynał.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama