Polacy - naród wierny papieżowi

Dziennik L'Osservatore Romano odnotowuje na pierwszej stronie swego środowego wydania, że mija miesiąc od pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.

Gazeta podkreśla, że "naród polski przyjął papieża z tą samą odważną miłością, z tą samą wzruszającą intensywnością, z jaką przyjmował Jana Pawła II".

"Naród wierny papieżowi, naród wierny papiestwu" - pisze o Polakach watykański dziennik w artykule zatytułowanym "Podróż Samarytanina pamięci". W otwierającym numer tekście podkreśla się, że było trzech bohaterów majowej papieskiej pielgrzymki: Benedykt XVI, Jan Paweł II i naród polski. "L'Osservatore Romano" zwraca uwagę na niezwykły symboliczny wymiar wizyty niemieckiego papieża w Auschwitz. "To moment wyjątkowy, nadzwyczajny, który wzruszył wszystkich. A tym, który był najbardziej wzruszony, był sam Benedykt XVI" - czytamy w artykule.

"W epoce, w której wspomnienia kruszą się nieuchronnie, porwane prądem rozgorączkowania i »nowości« za wszelką cenę, podróż ta pozostanie jako podróż Samarytanina pamięci" - dodaje watykańska gazeta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama