Hiszpania: list o Eucharystii

Na Eucharystię jako źródło posługi ubogim wskazali wiernym hiszpańscy biskupi. Wystosowali oni list pasterski zatytułowany „Eucharystia: misja, posługa". W obchodzoną tam dziś uroczystość Bożego Ciała we wszystkich kościołach zbierane są także ofiary na hiszpańską Caritas.

Eucharystia ukazuje nowe horyzonty i perspektywy dla misji i posługi Kościoła pośród ubogich, czytamy w liście. Święto Bożego Ciała zaprasza do zapytania się czy kroczymy z radością i zaufaniem w ewangelizacyjną misję i w posługę wspólnocie, której jesteśmy członkami a także czy adoracja i dziękczynienie są źródłem naszego posługiwania na rzecz najbardziej ubogich i bezbronnych w społeczeństwie. Bezbronność osób, grup i narodów rośnie z dnia na dzień w wyniku procesów globalizacji, która niekiedy jest nieludzka, piszą biskupi. Eucharystia pozwala połączyć misję i posługę.

Przyjmujemy w niej i świętujemy miłość, która popycha nas, by dać świadectwo naszym życiem, dziełami i słowami. W tym kontekście Caritas pozwala wspólnotom rozwinąć w sposób organiczny i systematyczny posługę na rzecz najbardziej potrzebujących. Jednak ta posługa ma objąć całego człowieka, przypominają biskupi. Dać nadzieję ludziom pogardzanym i spychanym na margines jest rzeczą pilną i ważną. Kościół nie może zaprzestać dzielić się z ubogimi swoim największym bogactwem: wiarą, miłością i nadzieją. Biskupi kończą list apelem do wspólnot na rzecz wysiłku, aby najbardziej ubodzy i bezbronni osiągnęli warunki życia bardziej ludzkie

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama