Watykan: Kiedy adhortacja o Eucharystii?

Posuwają się do przodu prace nad posynodalną adhortacją apostolską o Eucharystii jako źródle i szczycie życia i misji Kościoła. Mówi o tym wydany 10 czerwca w Watykanie komunikat z zebrania rady sekretariatu generalnego Synodu Biskupów.

Obradowała ona od 1 do 2 czerwca. Było to jej trzecie spotkanie po zakończonym 23 października 2005 r. XI zwyczajnym zgromadzeniu Synodu. Rada zajęła się opracowaniem propozycji ojców synodalnych. Przeprowadzona dyskusja stanowiła poważny wkład do redakcji uzgodnionego przez uczestników tekstu, który ma być przekazany Benedyktowi XVI.

Rada zajmuje się już też następnym, 12. z kolei zwyczajnym zgromadzeniem Synodu Biskupów. Zanalizowała propozycje tematyki, wysunięte przez episkopaty, dykasterie kurii rzymskiej i unię zakonnych przełożonych generalnych. Wybrała z nich trzy tematy do przekazania papieżowi.

Gdy dokona on wyboru, zostanie opracowany wstępny dokument roboczy, zwany Lineamenta. Jego pierwszy schemat rada sekretariatu generalnego Synodu Biskupów przestudiuje na swoim czwartym spotkaniu, które odbędzie się od 10 do 11 października 2006 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama