Prasa hiszpańska poświęca dużo miejsca wizycie Benedykta XVI w Polsce.
„ABC” i „La Razón” zamieszczają relacje własnych wysłanników. Juan Vicente Boo z „ABC” zwraca uwagę na starania Papieża o zbudowanie zgody pomiędzy narodami niemieckim i polskim i zaleczenie ran powstałych podczas II wojny światowej. Tak zostały zinterpretowane słowa Benedykta XVI o grzechach popełnionych w przeszłości.
Podobnie jak „El Pais” i „El Mundo”, „ABC” uważa, że najważniejszą chwilą pielgrzymki będzie wizyta w dawnym obozie hitlerowskim Auschwitz. Wszystkie hiszpańskie gazety obszernie przy tej okazji piszą o agresji Niemiec na Polskę w 1939 roku, eksterminacji ludności żydowskiej i polskiej. Przypominają także o próbach pojednania, począwszy od lat sześćdziesiątych (list biskupów polskich do niemieckich).
Ángel Villarino z „La Razón” na pierwszy plan wysuwa słowa Papieża skierowane do kapłanów, że powinni być specjalistami od spraw duchowych, a nie od polityki czy gospodarki. Hiszpański dziennikarz dopatruje się w tym krytyki niektórych kręgów i instytucji związanych z polskim Kościołem. „Benedykt XVI przybył do Polski, aby ożywić Kościół w kraju liczącym najwięcej katolików w Europie” – pisze Ángel Villarino.
Polacy przywitali Papieża z entuzjazmem, aczkolwiek nie tak wielkim, jak witali swojego rodaka, Jana Pawła II – dodają hiszpańskie media.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.