Hiszpania: Papieska kreskówka

W rocznicę urodzin Jana Pawła II w miejscowości Talavera de la Reina, w pobliżu Toledo w Hiszpanii, zaprezentowano film animowany poświęcony osobie i przesłaniu papieża Polaka.

„Film zrobił na mnie duże wrażenie ze względu na przesłanie i serce poprzedniego papieża”, powiedział na konferencji prasowej Juan Antonio Martínez Camino, rzecznik Episkopatu Hiszpanii.

Animowany film, który nosi tytuł „Jan Paweł II, przyjaciel całej ludzkości”, nie jest jedynie „profesjonalną pracą”, ale został zrobiony przez kogoś, na kim „duże wrażenie wywarło przesłanie i osoba Jana Pawła II”, powiedział rzecznik Episkopatu Hiszpanii. Film z pewnością trafi do „każdej publiczności, dzieci i młodzieży, starszych oraz inteligencji”. Jako „wielki przyjaciel ludzkości”, Jan Paweł II „był zawsze głosicielem ewangelicznej wolności, wolności, która połączona jest z prawdą o człowieku”, podkreślił Juan Antonio Martínez Camino.

Producent film, José Luis López-Guardia, powiedział, że podczas realizacji „starano się iść za słowami Jana Pawła II, oddać to, czego nauczał i – przede wszystkim – uwypuklić podstawę wszystkiego, tzn. rodzinę”. Film, który na razie jest dostępny w języku hiszpańskim, angielskim i włoskim, już wkrótce zostanie przełożony na inne języki, w tym także na język polski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama