Połaczone chóry dla Benedykta

Kilka chórów, złożonych z dorosłych młodzieży i dzieci, powita w Wadowicach papieża Benedykta XVI, który odwiedzi 27 maja rodzinne miasto swego poprzednika Jana Pawła II - poinformował ksiądz Janusz Żmuda, który odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną uroczystości.

Dorosłych śpiewaków reprezentowały będą połączone chóry z bazyliki wadowickiej, z Zagórnika, a także z Kęt. Wystąpią też wspólnie chóry młodzieży z Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, uczniowie wadowickiego liceum oraz miejscowej państwowej szkoły muzycznej, a także dziecięcy chór "Schola Opoka".

Na uroczystości nie zabraknie chóru "Wadowice", pod batutą Pawła Jarosza, który śpiewał na wadowickim rynku Janowi Pawłowi II, podczas jego ostatniej wizyty w mieście, 16 czerwca 1999 roku. Wykonał wówczas nieoficjalnym hymn rodzinnego miasta papieża - "Moje miasto Wadowice".

Autorem pieśni jest Paweł Jarosz, który skomponował ją w 1986 roku. Miał wówczas 14 lat. Jan Paweł II usłyszał ją po raz ostatni w marcu ubiegłego roku, gdy przebywał w klinice Gemelli. Śpiewali ją pielgrzymi z Wadowic. Jan Paweł II powiedział wówczas ostatnie słowa w języku polskim publicznie: "Witam Wadowice".

Dla Benedykta XVI zagra także orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni.

Ksiądz Żmuda powiedział, że szczegółowy plan, w jakiej kolejności wystąpią chóry, co będą śpiewały i jak długo, jest jeszcze nieznany. Na razie wiadomo, że przede wszystkim będą śpiewać podczas mszy świętej, która zostanie odprawiona na wadowickim rynku bezpośrednio przed przyjazdem papieża.

Wizyta Benedykta XVI w Wadowicach będzie krótka. Papież odwiedzi bazylikę Ofiarowania NMP oraz dom rodzinny Jana Pawła II. Spotka się także na rynku z mieszkańcami miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama