300 tys. zgłoszeń na papieską Mszę

Do kurii warszawskiej wpłynęło ok. 300 tys. próśb o karty wstępu do sektorów na Mszę, którą Benedykt XVI będzie celebrował na stołecznym placu Piłsudskiego 26 maja.

Nie wszyscy chętni dostaną się na plac, który jest w stanie pomieścić niewiele ponad 100 tys. osób.

Sekretariat pielgrzymki planuje rozprowadzanie kart wstępu również do Ogrodu Saskiego, gdzie wierni będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w liturgii, a samego Papieża zobaczą z bliska na telebimie. Warszawa jest przygotowana na przyjazd nawet miliona pielgrzymów.

Komitet Organizacyjny Archidiecezji Warszawskiej ds. pielgrzymki Benedykta XVI do Polski wspólnie z miastem przygotowują dwujęzyczny informator dla dziennikarzy oraz gazetę pielgrzyma.

- Ośmiostronicowa gazeta zostanie wydana w nakładzie ok. pół miliona egzemplarzy - podkreślił ks. Wiesław Niewęgłowski, przewodniczący komisji ds. kontaktu z mediami. Gazeta prawdopodobnie będzie rozdawana za darmo na placu oraz dołączana do kart wstępu. Znajdą się w niej praktyczne informacje dla pielgrzymów. Będzie również pełniła funkcję miniprzewodnika po stolicy.

Na kilka dni przed wizyta Ojca Świętego w Warszawie zostanie uruchomiona specjalna infolinia (nr tel. 986), która będzie informować o punktach medycznych, zmianach w komunikacji, osobach zaginionych itd.

Przed Eucharystią aktorzy będą czytali wybrane przemówienia Benedykta XVI, które nawiązują do Jana Pawła II. W ten sposób organizatorzy chcą przybliżyć sylwetkę nowego Papieża.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg