Antynarkotykowa krucjata z Benedyktem XVI

„Nie biorę . Jestem wolny od narkotyków" - takie zobowiązanie złoży na ręce Benedykta XVI kilkaset tysięcy młodych Polaków - informuje Życie Warszawy.

Księga z deklaracjami będzie wręczona papieżowi na krakowskich Błoniach w czasie jego majowej pielgrzymki do Polski.

Akcja zainicjowana przez ks. Piotra Iwanka, krakowskiego duszpasterza akademickiego, to odpowiedź na orędzie Benedykta XVI skierowane podczas Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii. Wczoraj zgodę na przeprowadzenie akcji wydał abp Piero Marini, papieski ceremoniarz odpowiedzialny za organizację papieskiej podróży.

Pomysł nie był uwzględniony w pierwotnym planie wizyty papieskiej. – Będzie więc dla Ojca Świętego niespodzianką – wyjaśnia ks. Iwanek.

Od piątku na stronie internetowej www.b16.pl dostępne będą deklaracje o życiu w narkotykowej abstynencji. Po wypełnieniu mają być one odsyłane na adres niebiore@onet.eu. Akcja potrwa do 20 maja. Zobowiązania zostaną zebrane w specjalnej księdze. – Wręczymy ją uroczyście podczas spotkania Benedykta XVI z młodzieżą w sobotę 27 maja – zapowiada ks. Iwanek.

Organizatorom spotkania Ojca Świętego z młodzieżą bardzo zależy, aby atmosfera modlitwy na Błoniach była szczególna. Taka, jak podczas spotkań młodzieży z Janem Pawłem II. W kręgach kościelnych można się spotkać z opiniami, że klimat spotkania Benedykta XVI z młodymi w Kolonii był raczej chłodny. Zabrakło na nim spontanicznych reakcji i śpiewów. Jak opowiada bp Guzdek, w Krakowie już od godziny 14 gromadząca się młodzież będzie przygotowywana duchowo do spotkania z papieżem. Będą modlitwy i śpiewy, a nawet filmy, m.in. o Benedykcie XVI. ­ Ojciec Święty jako kardynał Ratzinger wielokrotnie bywał w Polsce. Chcemy przypomnieć te wydarzenia i sprawić, by jego postać stała się oczekującej na niego młodzieży bliska – wyjaśnia ks. Iwanek.

Papież pojawi się na Błoniach o 18.30. Na podium, z którego będzie przemawiał, towarzyszyła mu będzie grupa młodzieży. Po spotkaniu z papieżem odprawiona zostanie msza. Przygotowano także reportaż o pokoleniu JPII i BXVI. Po godzinie 23 na scenie odbędzie się koncert pt. „Trwajcie mocni w wierze. Śpiewamy dla Ciebie Ojcze Święty Benedykcie”. Wystąpią m.in.: Stanisław Sojka, Magda Anioł, Anastasis. – Do drugiej w nocy na pewno nikt nie zmruży oka. Będzie to czas refleksji, ale także dobrej zabawy – zapewnia ks. Iwanek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg