Na spotkanie z Benedyktem XVI w Warszawie bez zaproszeń

Karty wstępu i zaproszenia na Mszę św. z Benedyktem XVI 26 maja w Warszawie będą najprawdopodobniej obowiązywać tylko na pl. Piłsudskiego.

W Parku Saskim oraz na pl. Teatralnym będzie miejsce dla kilkuset tysięcy osób, które nie dostaną wejściówek. Ojca Świętego zobaczą z bliska dzięki telebimom.

Wierni będą mogli zobaczyć Benedykta XVI z bliska podczas jego przejazdu papamobilem ulicami Warszawy w czwartek 25 maja. Najprawdopodobniej Papież przejedzie koło pomnika Powstania Warszawskiego, Bohaterów Getta Warszawskiego, Poległych i Pomordowanych na Wschodzie oraz kard. Stefana Wyszyńskiego.

We Mszy św. na placu Piłsudskiego może uczesniczyć nawet milion osób. Dlatego wszystkie służby - straż miejska, policja, Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus oraz Biuro Ochrony Rządu - będą postawione w najwyższy stan gotowości.

- Dla naszej służby co tydzień organizujemy specjalne szkolenia. Dowódcy pododdziałów uczestniczą w spotkaniach i szkoleniach ze strażą miejską, policją i BOR-em - podkreślił podczas spotkania komisji kościelnej i urzędu miasta Krzysztof Stefaniak, przewodniczący Totus Tuus w archidiecezji warszawskiej.

Komisarz Warszawy ma zamiar wydać odezwę do pracodawców prywatnych, aby 26 maja był dniem wolnym od pracy, tak by wierni mogli uczestniczyć w papieskiej Mszy na placu Piłsudskiego.

Miasto ma zamiar przygotować również trasy turystyczne dla przyjezdnych pielgrzymów. - Zdajemy sobie sprawę, że większość wiernych, którzy przyjadą na Mszę św. do Warszawy, nie wyjedzie od razu ze stolicy. Będą chcieli zwiedzić miasto - stwierdziła Monika Koniecko z Biura Promocji i Rozwoju Miasta. Dla pielgrzymów zostanie przygotowana trasa turystyczna, na której znajdą się miejsca, gdzie bywał Jan Paweł II. W tym celu zostaną wydane foldery. Znajdą się tam m. in. informacje dotyczące archidiecezji warszawskiej, przydatne wskazówki dla pielgrzymów oraz materiały promujące Warszawę. Planuje się również wydanie materiałów prasowych w kilku językach dla dziennikarzy, które będą dostępne w centrach medialnych. Szacuje się bowiem, że do stolicy może przyjechać aż trzy tysiące dziennikarzy z całego świata.

Warszawa ma być udekorowana podczas papieskiej pielgrzymki. Zostaną przystrojone wszystkie kościoły archidiecezji. Mieszkańcy Warszawy proszeni są również o udekorowanie okien i balkonów w swoich mieszkaniach, tak jak to było podczas pielgrzymek Jana Pawła II. - Nasze miasto powinno jak najlepiej wyglądać podczas spotkania z Piotrem naszych czasów - zaapelował bp Piotr Jarecki, przewodniczący Archidiecezjalnego Komitetu Organizacyjnego ds. Pielgrzymki Benedykta XVI.

W srodę 5 kwietnia odbyło się wspólnym posiedzenie Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Warszawskiej oraz Miasta st. Warszawy ds. Pielgrzymki Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg