Hiszpania: Biskupi zapraszają do Walencji

"Serdecznie zapraszamy wszystkich na V Światowe Spotkanie Rodzin z papieżem, które będzie miało miejsce w Walencji od 1 do 9 lipca", piszą hiszpańscy biskupi w specjalnym przesłaniu.

Zwracają uwagę, że głoszenie ewangelii rodziny było zawsze ważne, ale „szczególnie staje się pilne dzisiaj”. Tekst ogłoszonego 3 kwietnia przesłania nosi tytuł „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam ja jestem pośród nich” (Mt 18, 20).

Jan Paweł II, który zwołał pierwsze Światowe Spotkanie w roku 1994, już wówczas wskazał, że w rodzinie powstaje przyszłość ludzkości. Od tego czasu setki tysięcy rodzin z pięciu kontynentów gromadzą się co trzy lata wokół Jezusa Chrystusa, aby modlić się, świętować, dzielić się i głosić z radością całemu światu ten wspaniały skarb, który – jako Kościoły domowe – mają w sobie, czytamy w przesłaniu. Światowe Spotkania Rodzin mają na celu pomóc w umocnieniu tożsamości rodziny, opartej na małżeństwie, jako miejscu, w którym osoby otrzymują dar życia oraz niezbędne ludzkie impulsy, aby przeżyć je z godnością.

Głoszenie Ewangelii Rodziny staje się szczególnie pilne dzisiaj. Nasz lud bardzo ceni rodzinę. Młodzież ceni ją i pragnie utworzyć – pomimo trudności - rodzinę szczęśliwą. Istnieją siły, które usiłują zniekształcić samą rzeczywistość małżeństwa w oczach nowych pokoleń, ale uważamy, że bycie mężem i żoną, ojcem i matką jest czymś nieodzownym, aby utworzyć dom rodzinny oparty na fundamencie małżeństwa. Spotkanie Rodzin będzie uprzywilejowaną okazją, aby odkryć i głosić na nowo piękno małżeńskiego powołania.

Hasło spotkania w Walencji „Przekaz wiary w rodzinie” pozwala nam przypomnieć, że rodzina jest właściwym miejscem, aby przyjąć dzieci i zadbać o ich zdrowie cielesne i duchowe: jest środowiskiem ludzkiej ekologii, sanktuarium życia i nadzieją społeczeństwa. Dla Kościoła ewangelizującego rodzina jest podstawową instytucją, aby przekazać wiarę.

Spotkanie w Walencji jest czasem łaski dla rodzin i ważnym krokiem na drodze, którą kroczy Kościół w Hiszpanii na rzecz rodzin i z rodzinami.

Biskupi przypominają także ramowy program V Światowego Spotkania Rodzin, który można znaleźć na stronie internetowej (www.emf20006.org) wraz z niezbędnymi informacjami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg