W niedzielę 19 marca metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz poświęci „Okno życia".
Powstanie „Okna życia" jest nową inicjatywą krakowskiego Kościoła, podjętą wspólnie przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej w przededniu obchodów I rocznicy odejścia Sługi Bożego Jana Pawła II do Domu Ojca.
Co jakiś czas nadchodzą z różnych miast Polski alarmujące sygnały o śmierci niemowląt, porzuconych przez matki zaraz po porodzie na śmietnikach lub na ulicy. Chcąc uniknąć takich sytuacji Wydział Rodziny Kurii Metropolitalnej wraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotowały specjalne, bezpieczne miejsce, umożliwiające anonimowe pozostawienie dziecka: przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie powstało „Okno życia". Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Wewnątrz okna jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Alarm w przypadku otwarcia okna powiadomi mieszkające w domu Siostry Nazaretanki. Okno będzie oznaczone papieskim herbem Jana Pawła II i napisem „OKNO ŻYCIA".
„Okno życia" jest hołdem krakowskiego Kościoła składanym Słudze Bożemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, niestrudzonemu obrońcy życia, w przededniu obchodów I rocznicy jego odejścia do Domu Ojca. On zawsze - i jako biskup krakowski, i jako papież - bronił życia dzieci i troszczył się o los matek.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.