W sieci można przeczytać pierwszy numer biuletynu "Totus Tuus" przygotowanego przez biuro trybunału beatyfikacyjnego Jana Pawła II - informuje Rzeczpospolita.
Na razie biuletyn jest tylko w języku włoskim i hiszpańskim. Na stronie internetowej www.BeatyfikacjaJanaPawlaII.org można składać zamówienia na jego pierwszy - bezpłatny - numer. Są w nim propozycje modlitw i refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II. - Mam nadzieję, że polska wersja ukaże się jeszcze przed pierwszą rocznicą śmierci papieża - mówi ks. Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.
Równolegle do prac trybunału beatyfikacyjnego na stronie internetowej procesu trwa ożywiona dyskusja internautów. O Janie Pawle II wierni dyskutują w kilkudziesięciu językach. Najbardziej rozdyskutowani są Włosi i internauci hiszpańskojęzyczni. - Mamy ponad tysiąc wpisów intencji modlitw w języku włoskim i ponad 10 tysięcy uczestników dyskusji - mówi ks. Sławomir Oder.
Polacy są mało aktywni na forum beatyfikacyjnym. Na stronie można znaleźć około stu wpisów z prośbą o modlitwę za wstawiennictwem Jana Pawła II. Jest też ponad 20 wspomnień o spotkaniach z papieżemi i kilkanaście świadectw o otrzymanych łaskach.
Na stronie można znaleźć zaledwie kilka informacji o utworzeniu łańcucha modlitw w intencjach przesłanych na forum - Polacy tworzą zaledwie cztery grupy modlitewne na prawie sto zgłoszonych z całego świata (grupa z Ciechocinka: "Codziennie rano o godzinie 6.25 zobowiązujemy się odmawiać różaniec i inne modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II").
Dlaczego Polaków jest tak mało? - Myślę, że przyczyną jest dostęp do Internetu. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w dyskusji, nie mają możliwości, a ci, którzy mają Internet, nie są tą stroną zainteresowani - mówi ks. Oder.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.