W objeździe obejmującym Warszawę, Częstochowę, Kraków, Wadowice, Oświęcim i Kalwarię Zebrzydowską wzięło udział ponad 40 przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za organizację obsługi prasowej papieskiej pielgrzymki. W godzinach wieczornych przedstawiciele mediów odwiedzili sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W czwartek 17 lutego br. odbyła się wizytacja miejsc, które odwiedzi w Polsce papież Benedykt XVI w czasie majowej pielgrzymki.
Przygotowania medialne do papieskiej pielgrzymki w Polsce są już bardzo zaawansowane. W objeździe uczestniczyli przedstawiciele Episkopatu Polski, Policji, BOR-u, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jak również rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz oraz bp Józef Guzdek odpowiedzialny za krakowską część pielgrzymki.
W wizytacji sanktuarium uczestniczyli przedstawiciele wszystkich agencji odpowiedzialnych za obsługę medialną pielgrzymki. Miała ona charakter roboczy. Dziennikarze zapoznali się z miejscem papieskiej pielgrzymki. Wyznaczono stanowiska dla dziennikarzy relacjonujących spotkanie z Ojcem Świętym w Kalwarii. Ustalono, gdzie stać będą wozy transmisyjne, kamery itp. Obsługę prasową prowadzić będzie Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Polską Agencją Prasową.
Hasłem pielgrzymki Benedykta XVI do Polski jest "Trwajcie mocni w wierze". Wizyta Papieża w ojczyźnie jego poprzednika potrwa od 25 do 28 maja. 27 maja w godzinach południowych Papież odwiedzi Kalwarię – sanktuarium z którym Jego wielki poprzednik Jan Paweł II związany był od swego dzieciństwa i w którym odprawił swoją ostatnią Mszę św. na ojczystej ziemi w 2002 roku oraz wypowiedział swoje ostatnie "Totus Tuus" przed obliczem Kalwaryjskiej Madonny.
W środę 16 lutego w sanktuarium kalwaryjskim odbyło się pierwsze spotkanie miejscowego Komitetu Organizacyjnego Papieskiej Pielgrzymki z przedstawicielami BOR-u. Na czele komitetu odpowiedzialnego za przygotowania do wizyty Benedykta XVI w Kalwarii Zebrzydowskiej stoi kustosz sanktuarium o. Damian Muskus oraz burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty. (o.ws)
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.