Wizytacja trasy pielgrzymki Papieża

W objeździe obejmującym Warszawę, Częstochowę, Kraków, Wadowice, Oświęcim i Kalwarię Zebrzydowską wzięło udział ponad 40 przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za organizację obsługi prasowej papieskiej pielgrzymki. W godzinach wieczornych przedstawiciele mediów odwiedzili sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W czwartek 17 lutego br. odbyła się wizytacja miejsc, które odwiedzi w Polsce papież Benedykt XVI w czasie majowej pielgrzymki.

Przygotowania medialne do papieskiej pielgrzymki w Polsce są już bardzo zaawansowane. W objeździe uczestniczyli przedstawiciele Episkopatu Polski, Policji, BOR-u, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jak również rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz oraz bp Józef Guzdek odpowiedzialny za krakowską część pielgrzymki.

W wizytacji sanktuarium uczestniczyli przedstawiciele wszystkich agencji odpowiedzialnych za obsługę medialną pielgrzymki. Miała ona charakter roboczy. Dziennikarze zapoznali się z miejscem papieskiej pielgrzymki. Wyznaczono stanowiska dla dziennikarzy relacjonujących spotkanie z Ojcem Świętym w Kalwarii. Ustalono, gdzie stać będą wozy transmisyjne, kamery itp. Obsługę prasową prowadzić będzie Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Polską Agencją Prasową.

Hasłem pielgrzymki Benedykta XVI do Polski jest "Trwajcie mocni w wierze". Wizyta Papieża w ojczyźnie jego poprzednika potrwa od 25 do 28 maja. 27 maja w godzinach południowych Papież odwiedzi Kalwarię – sanktuarium z którym Jego wielki poprzednik Jan Paweł II związany był od swego dzieciństwa i w którym odprawił swoją ostatnią Mszę św. na ojczystej ziemi w 2002 roku oraz wypowiedział swoje ostatnie "Totus Tuus" przed obliczem Kalwaryjskiej Madonny.

W środę 16 lutego w sanktuarium kalwaryjskim odbyło się pierwsze spotkanie miejscowego Komitetu Organizacyjnego Papieskiej Pielgrzymki z przedstawicielami BOR-u. Na czele komitetu odpowiedzialnego za przygotowania do wizyty Benedykta XVI w Kalwarii Zebrzydowskiej stoi kustosz sanktuarium o. Damian Muskus oraz burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty. (o.ws)

«« | « | 1 | » | »»