Niemcy: Papież przesuwa ligę

Kolejka rozgrywek pierwszej i drugiej ligi piłkarskiej Niemiec zostanie przesunięta o tydzień z powodu wizyty Benedykta XVI w tym kraju.

Poinformował o tym Niemiecki Związek Piłki Nożnej. Mecze miały być rozegrane 20 i 21 sierpnia, w czasie kiedy Papież spotka się z uczestnikami XX Światowych Dni Młodzieży w Kolonii.

W dniach 20 i 21 sierpnia Benedykt XVI po raz pierwszy od wyboru na Papieża odwiedzi swoją ojczyznę. W pierwszym dniu na błoniach Marienfeld koło Kolonii, gdzie już usypano 10-metrowe wzniesienie, na którym stanie papieski ołtarz, Benedykt XVI spotka się z młodzieżą na wieczornym czuwaniu. Następnego dnia, w tym samym miejscu odprawi Mszę św. na zakończenie XX Światowych Dni Młodzieży. Arcybiskup Kolonii kard. Joachim Meisner przed trzema dniami pobłogosławił wzniesienie, które nazwał "górą 70 narodów". Podkreślił, że przypomina nam ono o delegacjach z 70 krajów, które na początku tego roku przywiozły ziemię ze swoich ojczyzn i usypały pagórek, na którym stanął Chrystusowy krzyż. "Niedawno powiedziałem Benedyktowi XVI, że Ojciec Święty będzie stał na wzniesieniu na Marienfeld niczym na globusie" - wyznał niemiecki purpurat.

Kard. Meisner jest przekonany, że Światowe Dni Młodzieży staną się trwałym duchowym wydarzeniem, wyrażającym tęsknotę młodych generacji za Bogiem. Podczas błogosławieństwa arcybiskup Kolonii modlił się: "Mojżeszowi objawiłeś się na Górze Synaj i przekazałeś mu dziesięć przykazań. My wznieśliśmy ten pagórek na Twoją chwałę. Tutaj przybędzie młodzież, aby Ciebie szukać i modlić się niczym Mędrcy ze Wschodu".

Na zaproszenie Papieża w dniach 11-21 sierpnia br. przybędzie do Kolonii ok. milion młodych ludzi z całego świata. W pierwszych dniach będą oni gośćmi niemieckich diecezji, skąd przybędą do Kolonii na uroczystości końcowe i Mszę św. sprawowaną przez Benedykta XVI. Hasłem XX Światowych Dni Młodzieży są słowa: "Przyszliśmy oddać Mu pokłon" i nawiązują do czczonych w kolońskiej katedrze relikwii Trzech Mędrców.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama