Rozmowa telefoniczna Putina z Franciszkiem

Na oficjalnej stronie internetowej Kremla pojawiła się informacja o rozmowie telefonicznej Władimira Putina z Ojcem Świętym. Prezydent przeprowadził ją z Papieżem w dniu jego urodzin.

Prezydent Rosji złożył Papieżowi życzenia urodzinowe i podkreślił wkład Franciszka w umocnienie stosunków między Watykanem a Federacją Rosyjską, które w ostatnim czasie osiągnęły nową jakość.

Putin i Franciszek wymienili poglądy na temat ochrony chrześcijan w strefach konfliktów regionalnych oraz znaczenia dialogu międzywyznaniowego dla zachowania podstaw moralnych w działaniach prowadzonych na świecie. Szczególną uwagę rozmówcy zwrócili na rosyjsko-watykańską współpracę w sferze humanitarno-kulturalnej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.