Papież złożył Putinowi kondolencje

Papież Franciszek zapewnił prezydenta Rosji Władimira Putina i cały naród rosyjski o swej "duchowej solidarności" i modlitwie po śmierci ambasadora tego kraju w Turcji Andrieja Karłowa, zamordowanego w poniedziałek w Ankarze.

Depeszę kondolencyjną do Putina w imieniu papieża we wtorek wystosował watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. W telegramie napisał: "Papież Franciszek jest zasmucony wiadomością o akcie przemocy w Ankarze, który doprowadził do śmierci ambasadora Andrieja Karłowa".

Franciszek złożył kondolencje rodzinie dyplomaty.

"Papież Franciszek zapewnia Pana i cały naród Federacji Rosyjskiej o swej modlitwie i duchowej solidarności" - podkreślił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej w telegramie do prezydenta Putina, rozpowszechnionym przez Watykan.

Do zamachu na ambasadora doszło podczas wernisażu w galerii sztuki w Ankarze. Zastrzelił go mężczyzna zidentyfikowany potem przez władze jako policjant. Wznosił okrzyki "Allahu Akbar!". Zbrodnia miała być zemstą za sytuację w syryjskim mieście Aleppo.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.