Wszyscy jesteśmy grzesznikami i często również więźniami

- Wszyscy jesteśmy grzesznikami i często również więźniami - powiedział papież Franciszek w dzisiejszej homilii z okazji obchodów Jubileuszu Więźniów. Jest to kolejna uroczystość związana z trwającym w Kościele Rokiem Miłosierdzia.

Nawiązując do dzisiejszej liturgii słowa, Ojciec Święty szczególnie odniósł się do nadziei jako daru Boga. Przypomniał, że pomimo popełnianego przez nas zła zawsze towarzyszy i współczuje nam sam Bóg. 

„Nie ma takiego miejsca w naszym sercu, do którego nie mogłaby dotrzeć Boża miłość. Tam, gdzie jest człowiek, który popełnił błąd, tam tym jeszcze bardziej obecne jest miłosierdzie Ojca, aby wzbudzić skruchę, przebaczenie, pojednanie.” - mówił w homilii.Papież zwracając się do więźniów podkreślił, że zadaniem Kościoła jest rozbudzenie prawdziwej wolności w człowieku. Należy powierzyć się miłosierdziu Boga i nigdy nie zapominać o możliwości rozpoczęcia wszystkiego na nowo.

„Oczywiście, miniona historia, nawet gdybyśmy chcieli, nie może być pisana na nowo. Ale historia, która zaczyna się dziś i która patrzy w przyszłość, jest jeszcze cała do napisania, dzięki łasce Boga i waszej osobistej odpowiedzialności.” 

Na zakończenie homilii Ojciec Święty przypomniał o niesamowitej mocy wiary, która pomaga przebaczyć winowajcom. Prosił, aby przez wstawiennictwo Maryi więźniowie otrzymali nadzieję na nowe życie. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg