Papież myśli o Ukrainie

Wolontariuszka z Ukrainy przypomniała papieżowi o wojnie w jej ojczyźnie.

Wśród młodych zaproszonych na obiad z papieżem była wolontariuszka z Ukrainy Uliana Żurawczak. Przypomniała ona Franciszkowi, jak bardzo jej rodacy liczą na jego wsparcie w trudnej, wojennej sytuacji.

„Podziękowałam papieżowi za jego wsparcie dla Ukrainy. Wiadomo, że żyjemy w trudnych czasach, dalej toczy się wojna, o której kard. Parolin powiedział, że jest to wojna, o której się milczy. Świat milczy o tej wojnie, a ona nadal się toczy. Tego już nie mówiłam papieżowi, ale powiedziałam, że serdecznie mu dziękuję, żeby wiedział, że my pamiętamy o tym. Ukraińska młodzież, nasi wolontariusze, kiedy dowiedzieli się, że będę na obiedzie z papieżem, poprosili mnie, żebym mu powiedziała, że potrzebujemy jego ojcowskiego słowa, zawsze na niego patrzymy, chcemy, żeby on nas wspierał. W tych ciężkich czasach właśnie jego słowo jest dla nas najważniejsze, żebyśmy czuli się kochani i wiedzieli, że on o nas pamięta. I zaprosiłam go na Ukrainę.

Odpowiedział mi z wielkim zaangażowaniem, patrzył na mnie bardzo ciepło i poprosił mnie, bym przekazała Ukraińcom, zwłaszcza młodzieży, że on jest zawsze z nami, naprawdę jest z nami. W tym momencie się rozpłakałam. A papież, kiedy usłyszał, że jestem z Kościoła greckokatolickiego, wspomniał, że we wczesnej młodości, jako ministrant, nauczył się naszego obrządku. Na koniec, kiedy podchodziliśmy do papieża, a on rozdawał nam różańce, powiedział do mnie po ukraińsku: «Sława Isusu Chrystu»”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.