Składamy wyrazy naszego synowskiego oddania

Powitanie papieża Franciszka przez generała zakonu paulinów, o. Arnolda Chrapkowskiego; Jasna Góra, 28 lipca 2016 r.

Publikujemy tekst przemówienia o. Arnolda Chrapkowskiego.

Umiłowany Ojcze Święty! 

W Jasnogórskim domu Królowej Polski, w Sanktuarium Narodu, w którym, jak mawiał św. Jan Paweł II, „bije jego serce”, z wielką radością witamy Waszą Świątobliwość. Od ponad 600 lat, Maryja z Jasnej Góry otacza macierzyńską miłością naród, który ją wybrał na swoją Królową. Wielu naszych braci z Polski i z niemal całego świata odnajduje tutaj drogę powrotu w otwarte ramiona miłosiernego Ojca. To tutaj, pod matczynym wzrokiem Maryi, otrzymujemy nowe życie i nowe siły do dźwigania się z ludzkiej słabości, ku pełni do jakiej zostaliśmy powołani. 
Ojcze Święty! 

Sześciokrotnie pielgrzymował tutaj św. Jan Paweł II. W 2006 r. przybył Benedykt XVI. Dziś Papież Franciszek, Piotr naszych czasów, staje w miejscu „wielkiego zawierzenia” i gromadzi przy Matce Kościoła, Królowej Polski i świata, żywy Kościół. Na Jasnej Górze, od czasów św. papieża Jana XXIII, trwa nieustanna modlitwa za Ojca Świętego w czasie codziennej Mszy św. o 18.30 oraz w Apelu Jasnogórskim o 21.00. O tej stałej modlitwie za Następcę św. Piotra nadal zapewniamy. Pod troskliwym okiem Maryi, wraz z Najwyższym Pasterzem Kościoła i pod Jego przewodem, chcemy uczyć się wrażliwości na drugiego człowieka, na jego biedy i troski. 

Jasnogórski Klasztor to także Dom Generalny Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Dlatego jako Przełożony Generalny Zakonu witam w imieniu całej paulińskiej wspólnoty. Prosimy Ojcze Święty o błogosławieństwo dla naszej zakonnej wspólnoty, posługującej w różnych częściach świata. 

Razem z Waszą Świątobliwością, widzialną Głową Kościoła, chcemy zawierzyć Maryi siebie oraz Kościół powszechny, naszą Ojczyznę w 1050 rocznicę Jej Chrztu, jak również młodych całego świata. 

Składamy Waszej Świątobliwości wyrazy naszego synowskiego oddania i gotowości służenia Ludowi Bożemu. Ze czcią całujemy dłonie Następcy św. Piotra, gorąco witamy i pozdrawiamy!

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama