Bliżej beatyfikacji 115 męczenników z Hiszpanii

Ojciec Święty zatwierdził dekret Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczący kolejnych męczenników z Hiszpanii.

Stwierdza on męczeństwo za wiarę, jakie ponieśli tam w latach 30. ub. wieku ks. José Álvarez-Benavides y de la Torre i 114 innych osób.

Ponadto Papież zatwierdził siedem dekretów wspomnianej dykasterii o heroiczności cnót sług Bożych. Są to: zmarły w 1923 r. arcybiskup Antonín Cyril Stojan z Ołomuńca na Morawach, dwóch założycieli i dwie założycielki zgromadzeń zakonnych z przełomu XIX i XX wieku oraz dwóch młodych zakonników, którzy żyli na początku zeszłego stulecia: 21-letni włoski franciszkanin konwentualny i 30-letni portugalski benedyktyn.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.