Rosjanie zadowoleni ze spotkania papieża z Cyrylem I

Chcą, by nastąpiło zbliżenie obu Kościołów, a ich zwierzchnicy dalej się spotykali.

Ponad dwie trzecie Rosjan jest zadowolonych ze spotkania Papieża z patriarchą moskiewskim i chce, by nastąpiło zbliżenie obu Kościołów, a ich zwierzchnicy dalej się spotykali. Wskazują na to sondaże przeprowadzone pod koniec lutego przez Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej.

66 proc. badanych widzi konieczność dalszych spotkań Franciszka z Cyrylem I. W tej grupie ponad 72 proc. stanowią prawosławni. Połowa wierzących innych wyznań i ponad połowa niewierzących również popiera ideę kontynuacji takich spotkań. 62% respondentów uważa, że powinno nastąpić zbliżenie między Kościołami prawosławnym i rzymskokatolickim, jednak przy zachowaniu odrębności. Jedynie 10% badanych optuje za całkowitym zjednoczeniem katolików i prawosławnych. Niewielka liczba badanych wyraziła przekonanie o konieczności i skuteczności współpracy obydwu Kościołów w obronie chrześcijan prześladowanych na świecie i zapobieganiu wojnom religijnym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.