Przychodnia dla bezdomnych na placu św. Piotra

Na polecenie papieża Franciszka powstała na placu św. Piotra niewielka placówka medyczna dla licznych bezdomnych przebywających wokół Watykanu.

Została ona zlokalizowana w sąsiedztwie pryszniców pod kolumnadą św. Piotra, które funkcjonują już od roku, a korzysta z nich codziennie ok. 150 bezdomnych. Otworzył ją wczoraj jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.

Placówka będzie udzielała najpilniejszej pomocy medycznej bezdomnym, a w okolicach Watykanu jest ich coraz więcej. Personel medyczny to lekarze z Watykanu oraz dobrowolnie zgłaszający się do tej pracy, a także pielęgniarki i pielęgniarze z Rzymu.

Punkt opieki medycznej jest już trzecim miejscem przy kolumnadzie św. Piotra otwartym przez abp. Krajewskiego na życzenie papieża Franciszka. Pierwszym z nich były prysznice, następnie otwarto niewielki salon fryzjerski, w którym dobrowolnie dla bezdomnych pracują fryzjerzy z Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEZDOMNI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.