Przychodnia dla bezdomnych na placu św. Piotra

KAI |

publikacja 01.03.2016 13:10

Na polecenie papieża Franciszka powstała na placu św. Piotra niewielka placówka medyczna dla licznych bezdomnych przebywających wokół Watykanu.

Przychodnia dla bezdomnych na placu św. Piotra GIORGIO ONORATI /PAP/EPA Wejście do przychodni dla bezdomnych pod kolumnadą Berniniego

Została ona zlokalizowana w sąsiedztwie pryszniców pod kolumnadą św. Piotra, które funkcjonują już od roku, a korzysta z nich codziennie ok. 150 bezdomnych. Otworzył ją wczoraj jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.

Placówka będzie udzielała najpilniejszej pomocy medycznej bezdomnym, a w okolicach Watykanu jest ich coraz więcej. Personel medyczny to lekarze z Watykanu oraz dobrowolnie zgłaszający się do tej pracy, a także pielęgniarki i pielęgniarze z Rzymu.

Punkt opieki medycznej jest już trzecim miejscem przy kolumnadzie św. Piotra otwartym przez abp. Krajewskiego na życzenie papieża Franciszka. Pierwszym z nich były prysznice, następnie otwarto niewielki salon fryzjerski, w którym dobrowolnie dla bezdomnych pracują fryzjerzy z Rzymu.

TAGI: