Encyklika na Rok Miłosierdzia

Oaza czyta encyklikę "Dives in misericordia" św. Jana Pawła II.

W związku z Rokiem Miłosierdzia, od Środy Popielcowej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, z przerwą na dni Triduum Paschalnego, Ruch Światło-Życie będzie czytać fragmenty encykliki "Dives in misericordia" św. Jana Pawła II. - Chcemy, aby wszyscy uczestnicy ruchu wzięli sobie tę encyklikę do serca - wyjaśnia ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

W bulli "Misericordiae vultus" papież Franciszek stwierdził: „Nie możemy zapomnieć o wielkim nauczaniu, które św. Jan Paweł II ofiarował w swojej drugiej encyklice 'Dives in misericordia' (…). To nauczanie św. Jana Pawła II jest dziś jeszcze bardziej aktualne i zasługuje na to, aby je ponownie podjąć w tym Roku Świętym". Dla Ruchu Światło-Życie szczególnym czasem lektury encykliki będzie tegoroczny Wielki Post i okres wielkanocny.

Encyklika została podzielona na 93 krótkie fragmenty - do lektury na każdy dzień. Poszczególne fragmenty będą pojawiać się każdego dnia, począwszy od Środy Popielcowej w serwisie Ruchu Światło-Życie (oaza.pl). Z serwisu można również pobrać plik z całą encykliką podzieloną na fragmenty.

Czytanie zostanie przerwane na dni Triduum Paschalnego, by skupić cała uwagę na najważniejszym czasie chrześcijaństwa, i podjęte na nowo w Poniedziałek Wielkanocny, by zakończyć się w Zesłanie Ducha Świętego - wyjaśniają członkowie Oazy.

Podział encykliki na fragmenty do codziennej lektury w czasie paschalnym opracował ks. Adam Prozorowski.

"Wraz z całym Kościołem przeżywamy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Przygotowując się do nowego roku formacyjnego, którego hasłem będą słowa 'Miłosierni jak Ojciec' w czasie Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego proponujemy wszystkim członkom i sympatykom naszego ruchu codzienne rozważanie fragmentu encykliki św. Jana Pawła II' Dives in misericordia'" - wyjaśnia moderator generalny Ruchu, ks. Marek Sędek.

Zachęcając do czytania encykliki, moderator przypomina słowa ks. Franciszka Blachnickiego z 1981 r.: „Pragnęlibyśmy, aby wszyscy uczestnicy ruchu i wszystkie istniejące w nim wspólnoty, a także wakacyjne oazy, wzięły do ręki, a potem do serca tę encyklikę, jako dar Papieża na tę godzinę i światło, które musimy starać się uczynić życiem”. Słowa Założyciela mają dla członków Ruchu stać się dodatkowym dopingiem do lektury "Dives in misericordia".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama