Niespodziewana wizyta papieża w domu starców

Papież Franciszek niespodziewanie odwiedził po południu dom starców leżący na peryferiach Rzymu, a dokładnie w dzielnicy Monte Spaccato. Przyjęło go tam 30 kompletnie zaskoczonych pensjonariuszy wraz z personelem.

Wizyta wpisała się w zapowiedziane przez Papieża „piątki miłosierdzia”. Pierwszy miał miejsce 18 grudnia, kiedy to Ojciec Święty odwiedził rzymską noclegownię i jadłodajnię dla ubogich, gdzie otworzył Drzwi Miłosierdzia.

Papieżowi towarzyszył jedynie abp Rino Fisichella, kierujący Radą ds. Nowej Ewangelizacji, która odpowiada za przebieg Jubileuszu Miłosierdzia. Podkreślił on, że niespodziewane odwiedziny Franciszka były dla wszystkich wielką niespodzianką, a zarazem wymowną ilustracją papieskich słów o znaczeniu ludzi starszych i dziadków w Kościele i współczesnym społeczeństwie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.