Papież: Miłość - istota chrześcijaństwa

Podczas rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański na placu świętego Piotra w Watykanie, Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, która mówi o powołaniu pierwszych uczniów Jezusa.

Szerzenie bezinteresownej miłości to zdaniem papieża Franciszka istota chrześcijaństwa. Podczas rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański na placu świętego Piotra w Watykanie, Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, która mówi o powołaniu pierwszych uczniów Jezusa.

Szymon Piotr czując się niegodnym i małym przed Zbawicielem padł przed Nim na kola i prosił Go, by od niego odszedł z uwagi na grzechy. Papież zwrócił uwagę na odpowiedź Jezusa, który powiedział Szymonowi Piotrowi: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”.

TŁUMACZENIE:
„To jest istota chrześcijaństwa: szerzenie odradzającej i bezinteresownej miłości Boga, z postawą akceptacji i miłosierdzia dla wszystkich, aby każdy mógł spotkać czułą troskę Boga i miał pełnię życia.”

Franciszek dodał, że dzisiejsza Ewangelia stawia nam pewne pytania. Czy umiemy naprawdę zaufać Panu? Czy dajemy się zniechęcić naszymi niepowodzeniami?

TŁUMACZENIE:
„W tym Roku Świętym Miłosierdzia jesteśmy wezwani do pocieszania wszystkich, którzy czują się grzesznikami i niegodnymi wobec Pana, załamani przez własne błędy, głosząc im słowa samego Jezusa: Nie lękaj się.”

Polski tekst rozważań papieskich na następnej stronie.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama