Franciszek zawierzył również Bogu ofiary poważnych powodzi, jakie nawiedziły Indie.
Ojciec Święty zaapelował o położenie kresu przemocy w Syrii oraz wynegocjowanie rozwiązań, które przywrócą w tym kraju, piąty rok pogrążonym w krwawej wojnie, upragniony pokój. Z uznaniem wypowiedział się też o przyjęciu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, wyznaczającej mapę drogową dla procesu pokojowego w tym kraju.
„Także dziś moja myśl biegnie ku umiłowanej Syrii. Zachęcam wszystkich do kontynuowania z wielkodusznym zapałem starań prowadzących do położenia kresu przemocy i osiągnięcia w drodze rokowań rozwiązania, które przyniesie pokój – mówił Papież. - Myślę też o pobliskiej Libii, gdzie ostatnio przyjęte porozumienie między poszczególnymi stronami w sprawie rządu jedności narodowej daje nadzieję na przyszłość. Pragnę też wesprzeć wysiłki współpracy do których wezwane są Kostaryka i Nikaragua. Niech odnowiony duch braterstwa jeszcze bardziej umocni ich dialog i wzajemną współpracę, podobnie zresztą jak między wszystkimi krajami regionu”.
Franciszek zawierzył również Bogu ofiary poważnych powodzi, jakie nawiedziły Indie. Zachęcił do modlitwy za wszystkich cierpiących w wyniku tego kataklizmu.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.