Franciszek modli się za Polaków w Niemczech

Ojciec Święty jednoczy się w dziękczynnej modlitwie z duszpasterzami i wiernymi Misji Polskiej w Niemczech.

Bogu poleca codzienność rodzin, wspólnot i poszczególnych osób, wypraszając wszelkie potrzebne łaski – czytamy w liście, jaki watykański sekretariat stanu skierował do ks. Stanisława Budynia, rektora Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Dziś obchodzi ona 70-lecie istnienia.

Główne uroczystości rocznicowe miały miejsce we Frankfurcie. Wzięli w nich udział Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz delegat episkopatu ds. migracji bp Wiesław Lechowicz. Wszystkim uczestnikom uroczystości Papież udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa. Uprzednio z uwagą zapoznał się z historią duszpasterstwa Polaków w Niemczech – czytamy w liście sekretariatu stanu.

Aktualnie w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech posługuje 120 kapłanów w 70 placówkach. Co niedzielę polskie Msze są odprawiane w 165 kościołach. Uczestniczy w nich od 85 do 120 tys. wiernych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.