Doktryna i duszpasterstwo nie są przeciwstawne

Kolejni kardynałowie postanowili publicznie zabrać głos przed przyszłym Synodem Biskupów.

Kolejni kardynałowie postanowili publicznie zabrać głos przed przyszłym Synodem Biskupów. Amerykańskie wydawnictwo Ignatius Press potwierdziło, że przygotowuje do druku wspólną publikację jedenastu kardynałów. Stanowi ona swoistą kontynuację książki „Pozostać w prawdzie Chrystusa”, która ukazała się przed zeszłorocznym Synodem o rodzinie. Tym razem, z wyjątkiem kard. Caffarry grono autorów jest inne. Należą do niego kardynałowie Cordes, Duka, Meisner, Sarah, Rouco Varela, Ruini, Onaiyekan, Urosa Savino. W Polsce najmniej znanym spośród autorów jest kard. Baselios Cleemis, przewodniczący episkopatu Indii.

Tematyka książki jest nieco inna niż poprzedniej. Kardynałowie nie koncentrują się na tematach, które zdominowały ubiegłoroczny Synod, lecz wskazują, że istnieje o wiele głębszy problem, który wiąże się z przekazywaniem katolickiego nauczania. „Rozumieją oni – czytamy w nocie amerykańskiego wydawnictwa – że doktryna i duszpasterstwo nie są przeciwstawne. Starannie wskazują drogę mądrości i miłosierdzia, unikając zarazem fałszywego współczucia, które sprzeniewierza się zarówno prawdzie, jak i autentycznej miłości”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.