Madryt: Ożywić stolicę przed ŚDM

W stolicy Hiszpanii powstała Fundacja Madrid Vivo - Żywy Madryt. Jej pierwszym celem będzie przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się tam w 2011 r. Honorowym przewodniczącym fundacji został kard. Antonio María Rouco Varela.

Już sama nazwa – Madrid Vivo – wskazuje, że fundacja pragnie przyczynić się skutecznie do tego, by stolica Hiszpanii stała się miastem wartości. Stąd też jest otwarta na wierzących i niewierzących, którzy podzielają starania, by rozszerzyć granice godności człowieka poza „ekonomiczny materializm” – wyjaśniają założyciele fundacji. Zgodnie podkreślają, że należy szukać „moralnych korzeni panującego kryzysu ekonomicznego”. Cechą charakterystyczną fundacji jest jej otwartość na tych wszystkich, którzy uważają, że duchowość to element istotny, aby rewitalizować społeczeństwo hiszpańskie, szczególnie w regionie Madrytu. Pierwszym celem fundacji będzie przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie w 2011 r. Wstępna faza będzie polegała na uzyskaniu poparcia instytucji państwowych, społecznych i kulturalnych. Druga – na utworzeniu we wrześniu br. tzw. Platformy Obywatelskiej, która obejmowałaby wszystkie grupy społeczności Madrytu. Fundacja Madrid Vivo czerpie z doświadczeń podobnej instytucji, która powstała w Walencji, by przygotować Światowe Spotkanie Rodzin. W najbliższą Niedzielę Palmową kard. Antonio María Rouco Varela uda się z grupą młodzieży do Rzymu, aby przyjąć z rąk arcybiskupa Sydney krzyż oraz ikonę, które towarzyszą Światowym Spotkaniom Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.