Sąd apelacyjny w Paryżu podtrzymał wcześniejszą decyzję o uniewinnieniu znanego francuskiego karykaturzysty Jeana Plantureux, który w 2010 r. opublikował w czasopiśmie Le Mond rysunek przedstawiający Benedykta XVI molestującego dziecko.
Oskarżenie wniosła AGRIF, francuska organizacja walcząca z rasizmem i zajmującą się obroną chrześcijańskiej tożsamości Francji.
AGRIF oskarżyła Plantureux o „nawoływanie do nienawiści i przemocy” wobec katolików. Plantureux bronił się, że w ten sposób chciał chronić dzieci przed księżmi pedofilami. Sąd pierwszej instancji uniewinnił karykaturzystę, twierdząc, że rysunek pojawił się w czasie, kiedy było wiele informacji o molestowaniu dzieci przez katolickich księży, a sam Watykan milczał. W rzeczywistości Joseph Ratzinger już jako Prefekt Kongregacji Nauki Wiary zaostrzył sankcje prawne wobec księży pedofilii i doprowadził do tego, że były one konsekwentnie stosowane w Kościele na całym świecie. Jako papież kontynuował politykę „zero tolerancji dla pedofilów” i dbał o to, by procedury prawne w przypadkach oskarżeń o molestowanie seksualne dzieci działały skutecznie. Spotykał się też wielokrotnie z ofiarami tych przestępstw.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.