Sąd uniewinnił karykaturzystę obrażającego Benedykta XVI

Sąd apelacyjny w Paryżu podtrzymał wcześniejszą decyzję o uniewinnieniu znanego francuskiego karykaturzysty Jeana Plantureux, który w 2010 r. opublikował w czasopiśmie Le Mond rysunek przedstawiający Benedykta XVI molestującego dziecko.

Oskarżenie wniosła AGRIF, francuska organizacja walcząca z rasizmem i zajmującą się obroną chrześcijańskiej tożsamości Francji.

AGRIF oskarżyła  Plantureux o „nawoływanie do nienawiści i przemocy” wobec katolików.  Plantureux bronił się, że w ten sposób chciał chronić dzieci przed księżmi pedofilami. Sąd pierwszej instancji uniewinnił karykaturzystę, twierdząc, że rysunek pojawił się w czasie, kiedy było wiele informacji o molestowaniu dzieci przez katolickich księży, a sam Watykan milczał. W rzeczywistości Joseph Ratzinger już jako  Prefekt Kongregacji Nauki Wiary zaostrzył sankcje prawne wobec księży pedofilii i doprowadził do tego, że były one konsekwentnie stosowane w Kościele na całym świecie. Jako papież kontynuował politykę „zero tolerancji dla pedofilów” i dbał o to, by procedury prawne w przypadkach oskarżeń o molestowanie seksualne dzieci działały skutecznie. Spotykał się też wielokrotnie  z ofiarami tych przestępstw.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja