Rosja: "Droga Miłosierdzia" dla Franciszka

Lekarzom z watykańskiej Kliniki Pediatrycznej i Papieżowi Franciszkowi przyznano nagrodę Rosyjskiego Stowarzyszenia Transplantologii Dziecięcej „Droga miłosierdzia”. Otrzymują ją co cztery lata osoby zasłużone na polu rozwoju i wspierania tej dziedziny medycyny.

Jak stwierdził główny transplantolog Wydziału Zdrowia Okręgu Samarskiego docent Borys Jariemin, transplantologia w Rosji nie dosięga obecnie poziomu światowego, dlatego docenia się tu specjalistów zagranicznych.

W tym roku nagrodę „Droga Miłosierdzia” przyznano specjalistom transplantologom z watykańskiej Kliniki Pediatrycznej Dzieciątka Jezus. Klinika od wielu lat współpracuje z rosyjskimi transplantologami, prowadząc dla nich w Rosji bezpłatne szkolenia. Mali rosyjscy pacjenci z najtrudniejszymi, skomplikowanymi problemami zdrowotnymi operowani są w Rzymie.

Za ogromny wkład w pomoc rosyjskim specjalistom Stowarzyszenie przyznało nagrodę włoskim kolegom i w sposób szczególny wyróżniło Papieża Franciszka, głównego kuratora i opiekuna watykańskiej kliniki pediatrycznej, za jego modlitwę w intencji chorych dzieci i stałą troskę o ich zdrowie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.